Обилић  је град и седиште истоимене општине у Србији, који се налази у централном делу Косова и Метохије и припада Косовском управном округу.

Налази се северозападно од Приштине, на путу према Косовској Митровици. Општина Обилић формирана је 1989. године. Пре тога Обилић и околина припадали су приштинској општини. Овде се налази црква посвећена Светом архангелу Михаилу.

Црква посвећена Светом архангелу Михаилу

Име Обилић је добио 1912. године, након ослобођења од Турака, по Милошу Обилићу, хероју Косовске битке, који је убио султана Мурата I. До тада се звао Глободерица. У последње време Албанци за град користе име Кастриоти, по Скендербегу.

Зграда школе „Бранко Радичевић“у Обилићу саграђена је 1955. годинe.

Одлука СО Обилић, о промени назива школе, донета је децембра 1992. год., а почела да се примењује од 1993. год.  Тако да се до 1993. год. школа носи назив „ Братство“, а од 1993. год. промењен је назив  у ОШ „Бранко Радичевић“. После мартовских немира 2004. године школа је у потпуности демолирана и покрадена. Истурено одељење у Крушевцу и Мазгиту више не постоје јер су школу заузели албанци услед протеривања српског становништва 1999.године. Школско двориште је до ове школске године било неограђено а сада је направљен улаз за обе школе нашу и албанску и самим тим наша безбедност је угрожена.

За ову школску годину користимо исте просторије као ранијих година, при томе наводећи да није било реновирања нити осавремењавања истих због недостатка материјалних средстава. Школа има потешкоћа у очувању наставних средстава јер су је претходних година често обијали. О овим проблемима редовно су обавештаване надлежне институције, али није било никаквих резултата у циљу заштите школе.